Internet na Wsi

 

Program e-VITA prowadzony był w latach 2004 – 2011. Miał na celu wsparcie wykorzystania technologii informacyjnych w rozwoju wsi i małych miast. Partnerami w programie byli Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności, Fundacja Wspomagania Wsi i Cisco Systems Poland (2004-2006). Realizatorką była Fundacja Wspomagania Wsi.

Krok po kroku

» do druku

Poradniki

Strona WWW - po co nam ten kłopot?

Nowoczesne technologie informacyjne, w szczególności te związane z Internetem, stanowią wielką szansę dla organizacji pozarządowych. Znacznie zmniejszają koszty komunikacji i zwiększają dostępność do oferowanych za ich pośrednictwem usług. Technologie te są tak ważne również dlatego, że budowanie społeczeństwa obywatelskiego to nie tylko kształtowanie postaw obywatelskich, ale także umiejętności wyszukiwania informacji i posługiwania się nimi.


Oddajemy w Wasze ręce opracowanie stworzone z myślą o organizacjach pozarządowych. Jego celem jest przedstawienie sposobu przygotowania i realizacji projektów związanych z wykorzystaniem technologii informatycznych. Lektura naszego opracowania powinna Wam uzmysłowić, jak złożonym przedsięwzięciem jest budowanie dużych aplikacji internetowych. Wierzymy jednak, że nasze sugestie i informacje pozwolą Wam uniknąć wielu błędów i przyczynią się do sukcesów w stosowaniu nowoczesnych narzędzi. Niestety, z powodu braku miejsca wiele zagadnień musieliśmy potraktować nieco skrótowo, lecz wciąż mamy nadzieję, że publikacja ta będzie służyć Wam jako przydatne źródło wiedzy o samodzielnym prowadzeniu projektów informatycznych, a w przypadku skorzystania z wykonawcy zewnętrznego pozwoli na stworzenie efektywnych i skutecznych metod współpracy.


Niniejsze opracowanie kierujemy głównie do tych osób, które decydują o wydatkowaniu środków na realizację projektów oraz koordynują je i nadzorują, a po części także do osób zajmujących się w danej organizacji informatyką.

2010-08-12

Kliknij, aby pobrać dokument w formacie PDF