Internet na Wsi

 

Program e-VITA prowadzony był w latach 2004 – 2011. Miał na celu wsparcie wykorzystania technologii informacyjnych w rozwoju wsi i małych miast. Partnerami w programie byli Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności, Fundacja Wspomagania Wsi i Cisco Systems Poland (2004-2006). Realizatorką była Fundacja Wspomagania Wsi.

Krok po kroku

» do druku

Poradniki

Wpływ modelu biznesowego i ekonomicznego sieci szerokopasmowej na wybór odpowiedniej topologii i technologii użytych do jej budowy

Prezentacja Bartosza Wróbla przedstawiona 23 listopada 2010 roku na sesji  pt: "Ekonomika szerokopasmowej sieci samorządowej" podczas VII Forum Usług Szerokopasmowych.

 

Prelegent odniósł się do wpływu modelu biznesowego i ekonomicznego sieci szerokopasmowej na wybór odpowiedniej technologii użytej do budowy sieci. Omówiona została zasadność budowy sieci szerokopasmowych na obszarach czarnych (czyli nasyconych sieciami internetowymi) oraz wyzwania i problemy czekające operatorów chcących świadczyć usługi na nich. Zobacz również relację video z wystąpienia Bartosza Wróbla oraz pozostałych prelegentów, którzy wzięli udział w sesji.

2011-12-27

Kliknij, aby pobrać dokument w formacie PDF