Internet na Wsi

 

Program e-VITA prowadzony był w latach 2004 – 2011. Miał na celu wsparcie wykorzystania technologii informacyjnych w rozwoju wsi i małych miast. Partnerami w programie byli Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności, Fundacja Wspomagania Wsi i Cisco Systems Poland (2004-2006). Realizatorką była Fundacja Wspomagania Wsi.

Krok po kroku

» do druku

Przykłady

Konkurs "Internet w rozwoju lokalnym" w pierwszej edycji programu e-VITA

W jaki sposób wykorzystać Internet i nowoczesne technologie w rozwoju małych społeczności? Na to pytanie odpowiedź próbowały znaleźć 22 organizacje realizując projekty "Małe Granty – technologie informacyjne w rozwoju lokalnym".

W ramach programu e-VITA listopadzie 2004 roku i lutym 2005 roku Fundacja Wspomagania Wsi przyznała dotacje lokalnym stowarzyszeniom oraz grupom nieformalnym z gmin objętych programem. Jak pokazał konkurs grantowy przez Internet można robić naprawdę wiele ciekawych rzeczy.

 

Poniżej prezentujemy projekty zrealizowane przez organizacje, które wygrały konkurs.

Jak pokazują dotychczasowe działania, Małe Granty spełniły swoje zadanie. Ich efektem nie są bowiem tylko powstałe strony internetowe, czy punkty z dostępem do Internetu. Największą zaletą przeprowadzonych projektów jest fakt, iż ich powodzenie zależało od wspólnego działania mieszkańców, wspólnego działania na rzecz swojej społeczności, na rzecz swojej gminy. Zapraszamy do obejrzenia najciekawszych projektów.

2005-01-04