Internet na Wsi

 

Program e-VITA prowadzony był w latach 2004 – 2011. Miał na celu wsparcie wykorzystania technologii informacyjnych w rozwoju wsi i małych miast. Partnerami w programie byli Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności, Fundacja Wspomagania Wsi i Cisco Systems Poland (2004-2006). Realizatorką była Fundacja Wspomagania Wsi.

Program e-VITA

» do druku

Edukacja

V Spotkanie w Marózie - Nasza Wspólnota, Nasza Wieś, Nasza Świetlica

W dniach 11-13 maja 2006 roku w Marózie pod hasłem „Nasza Wspólnota, Nasza Wieś, Nasza Świetlica odbyło się V Ogólnopolskie Spotkanie Organizacji Działających na Terenach Wiejskich . Tym razem tematem spotkania była „Nasza Wspólnota, Nasza Wieś, Nasza Świetlica”.

 

W spotkaniu wzięło udział 464 osoby - przedstawiciele organizacji pozarządowych, samorządów lokalnych, grup nieformalnych realizujących ciekawe projekty na terenach wiejskich i mediów. Tematem przewodnim było prowadzenie świetlic wiejskich. Podczas spotkania można było znaleźć odpowiedź na wiele pytań:

- jak zorganizować ciekawe zajęcia w świetlicy
- gdzie można znaleźć pomoc finansową
- jak korzystać z doświadczeń innych organizacji
- jak napisać dobry projekt i otrzymać dotację w kraju, lub ze środków UE

Program spotkania wypełniły warsztaty, wykłady oraz prezentacje na tematy związane z funkcjonowaniem świetlicy wiejskiej. Przedstawione zostały ciekawe pomysły na zajęcia świetlicowe. Dyskutowano o pracy z młodzieżą na terenach wiejskich, jak zaprojektować wnętrze świetlicy, jak wykorzystać wolontariat i rodziców, jak wykorzystać Internet do animacji zajęć i wiele innych.

 

Galeria zdjęć z V spotkania w Marózie znajduje się na Witrynie Wiejskiej

2010-12-20